Wioślarka Knapková spróbować Izerskiej pięćdziesiąt: To będzie walka!

Cztery ostatnie sto numery lewo na liście startowej ČEZ Izerskiej 50, która w tym roku trafi do 11 stycznia. Złoty medalista olimpijski w wioślarstwie Mirka Knapková ma swoje miejsce na pewno. I będzie to nowe doświadczenie dla niej.

„Jako dziecko ski ścigał kiedy miałem sześć lat. Może znalazłem zdjęcie w kurtce zimowej, czapka spada na mnie i wyglądał bardzo wyczerpany. I wtedy zawsze ścigał się raz w roku do Bedřichovská trzydziestych, „mówi Knapková. „Przyjaciele zapytał, kiedy idę pięćdziesiąt. Zawsze mówiłem, że w przyszłym roku. Tak powtórzy.Do tej pory mówiłem, że już tam pięćdziesięciu podróży. „

Narty są wioślarze tradycyjny trening oznacza zwiększenie wytrzymałości podczas treningu zimowego. „Ale przede wszystkim idziemy na łyżwach,” mówi Knapková. Izerska Pięćdziesiąt tradycyjnie notowane techniką klasyczną, a więc wioślarka czeka wiele kilometrów ciężkiej soupaž pracy.

„Myślę, że z tym będę walczył. Mimo, że są w naszym zespole i kajakarzy, ale mają silne ręce „, wspomina Knapková uczestnictwa żeglarzy Martina Fuksy, Jaroslava Radoně i Filipa Dvořáka. „Dla mnie jest to motywacja. Być może nawet przynieść mi coś do wiosłowania sezonu. Jestem bardziej przyzwyczajony do wiązać nogi, całe ciało. Moje ręce są chyba najsłabszym.To będzie walka „.

Mimo to, na swoim pierwszym narty pięćdziesiąt korzystających. Między innymi dlatego, że tor znów spotyka się z entuzjastycznym hobíky.

„Ostatni raz wiwatowali, gdy mijałem je pod górę. Ze wzgórza one wyprzedził mnie znowu „, śmieje Knapková. „To było doświadczenie. Wiosłowanie każdy ma swoją karierę tak w kontakcie z innymi przeciwnikami możemy przyjść. Ale to jest ogromny. Kiedy ktoś wszedł na nartach, więc podrażniona. Potem okazało się, że było mnie i przeprosił ponownie. Niektóre hobíci iść do niego naprawdę serca. „

Izerska pięćdziesiąt pięć tygodni przed rozpoczęciem prawie wyprzedane. Śledź królewski wyścig 50 km klasyczny, który odbędzie się w dniu 11Stycznia ma pojemność 4.800 biegaczy i pozostawia tylko 400 miejsc. Impreza jest częścią serii Ski Classics i powinny w żadnych okolicznościach, nawet na skróconym czasie.

„W poprzednich latach zawsze udało Izerska pięćdziesiąt wyprzedane i te same oczekiwania mamy od 2015 roku,” powiedział David Raul Douša z agencji, która jest uruchomiony partnera marketingowego, na konferencji prasowej w Pradze.