Rosyjski zapędzono o doping w Pradze. Jednym z nich był agresywny

O ile galerie praskiej hali O2 Arena w marcu szalał w euforii doświadczeń medal Jakuba Holuši et al., Simmering za kulisami zupełnie inna historia. Badacze zlecić niezależny panel WADA podczas Halowych Mistrzostw Europy w Pradze skontaktowali podejrzewane rosyjskich sportowców. W opublikowanym na stronie internetowej WADA zawiera szczegółowe informacje.

rosyjski Anastasia půlkařky Bazdyrevová i Jekatierina Poistogowa doświadczył podczas Mistrzostw Europy w Pradze dużo więcej adrenaliny niż w swoich wyścigach torowych O2 Arena. Raport WADA niezależnej komisji wykazały, że zarówno sportowców podejrzanych o doping w oparciu o zeszłorocznym ARD dokumentalnym telewizji podczas mistrzostw w obliczu pytania śledczych.A spotkanie nie było bez emocji.

„Śledczy zapytał pannę Bazdyrevovou wywiadu, w którym skomentował zarzutów wobec niego w ARD dokumentu. Panna Bazdyrevová zaczął zachowywać się bardzo agresywnie i odmowy wejść do pokoju do rozmów „, stwierdza raport WADA niezależna komisja.

Jekatierina Poistogowa doprowadziły badaczy do nieco lepiej. Sportowiec zgodził się na wywiad i odmówił mu, że użył substancji dopingowych. Ale potem poprosił o przerwę z powodu testu antydopingowego.Następnie spotkał się z zespołu lekarz Igor Gubčenkem w rozmowie z badaczy nie kontynuować.

Obaj zawodnicy są dopuszczone do tajnych nagrań

przed działaniami śledczymi wtedy protestował szef aktorską rosyjskiej Federacji Lekkoatletycznych Vadim Zelečenok. „Sportowcy są tutaj od tego zdobyte medale i zarabiać pieniądze. Rozmowy te wpływają na ich wydajność, „poskarżył się.

Dwóch rosyjskich sportowców potajemnie przechwyconych obrazów udokumentować ARD dopuszczone do dopingu.Bazdyrevová ich do rozmowy na temat stosowania zakazanych substancji Parabolan. „Wyjaśnia, że ​​stosowanie dopingu zakończył dziewięćdziesiąt dni przed rosyjskim mistrzostwo, więc nie martw się o (pozytywny test),” stwierdza raport WADA niezależną komisją śledczą. „Mówił również o skutki uboczne sterydów anabolicznych na drugi i na fakt, że skutki uboczne doświadczył.” Poistogovová dokument przyjęty do biorąc pigułki substancję oxandrolone i dopingu krwi EPO.

Komisarze Komitetu Antydopingowej Czeskiej podczas Mistrzostw WADA spotkał się z badaczy. „Wiedzieliśmy o tym. Byli tam nasi komisarze, którzy zostali powołani do Mistrzostw Europy.Nagle spotkał się z innymi komisarzami, którzy przybyli tam na swoich zawodników „, powiedział Miroslav Dolejš Komisji Antydopingowej. „Z naszych komisarzy, usłyszałem, że nie ma współpracy. Jechali swoje działania, mistrzostwa nie obchodzi. „

Poistogovová Praga zdobyła srebrny medal w biegu na 800 metrów, Bazdyrevová był w tej samej dyscyplinie ed Disqual w semifi nal. Według komisji śledczej obu pływaków winnych przed WADA kodeksu antydopingowego i może zmierzyć aktywność życia zakazu.