Nie musisz się gniewać na dziecko

1

Jak szybko nauczyć dziecko posłuszeństwa, pomocy, nie przeszkadzać?

Nie musisz się gniewać na dziecko, ponieważ może nie pamiętać instrukcji rodzicielskich lub szybko zapomnieć, jak wprowadzić porządek, jak się zachować itd. W końcu tak działa jego mózg.

Według znanego psychologa dzieci są źle postrzeganą mową rodzicielską, zwłaszcza jeśli jest monotonna, pouczająca lub pouczająca. Coś zostanie zdeponowane w pamięci krótkotrwałej, a po 3 dniach wiedza trafi do pamięci długoterminowej lub zostanie usunięta jako niepotrzebny materiał.

– Opowiadaj bajki dzieciom.

Bajka wymyślona przez rodziców, z niezbędną treścią pouczającą, będzie lepiej zapamiętana i da pożądany rezultat. Po prostu musisz powiedzieć interesujące, ze wszystkimi szczegółami.

Na przykład: dziecko uniemożliwia mamie rozmowę przez telefon. Gdy tylko rozpoczyna ważną rozmowę, dziecko ciągnie ją, krzyczy i pod każdym względem wymaga uwagi. Mama kilkakrotnie prosiła, żeby nie przeszkadzać, ale wszystko powtarza się, za każdym razem.

W tym przypadku warto wymyślić historię lub bajkę. Powiedz nam, jak chłopiec lub królik uniemożliwił twojej matce rozmowę przez telefon, a od tego doszło do nieprzyjemnej sytuacji. Mama Zaichikha nie słyszała, jak kuratorzy poprosili ją, aby pomogła zranić małego lisa do szpitala. Historia zostaje rozcieńczona kolorowymi epitetami, dzięki czemu dziecko może poczuć, jak bardzo przeszkadza to matce.

– Dowiedz się, korzystając z gry.

Za pomocą tej gry możesz szybko nauczyć swoje dziecko wielu zasad i działań. Wymyśl interesującą fabułę i pozwól lalkom lub miękkim zabawkom wykonywać obowiązki, których potrzebujesz, aby uczyć dziecko. Niech zabawki posprzątają pokój dziecięcy, przechodzą przez drogę, uczą siedzieć przy stole itd. Stopniowo dziecko może dołączyć do gry, mówiąc zabawce, jak coś zrobić.

Wizualne gry fabularne, są w stanie szybko nauczyć dziecko wszystkich niezbędnych sztuczek.

Wiele nowoczesnych dzieci w wieku 7-8 lat zaczyna już pokazywać kompleksy związane z brakiem piękna, niewystarczającą harmonią lub niezwykłymi widokami itp. Niektóre dzieci są zakłopotane swoimi działaniami, do których zapisali się ich rodzice i nie proszą nikogo o swoje hobby, obawiając się, że będą znani jako „frajerzy” pośród nich.