Jak więc wybrać odpowiedni stół i krzesło

Jak więc wybrać odpowiedni stół i krzesło? Uważa się, że najlepszym rozwiązaniem dla dziecka 6-7 lat będzie tabela z nachylonej powierzchni roboczej. Strony te zostały szeroko rozpowszechnione w szkołach w sowieckich lat, a teraz czasami do sprzedaży w tabelach z regulacją pochylenia blatów. Ale są niewygodne, że wiele zeszyty i podręczniki do nich po prostu nie zachował. Tak więc uzasadnione kompromis może być stół poziomej powierzchni, ale wyposażony w regulowany uchwyt do podręczników i przenośnych, znajdujących się pod kątem 30-40 stopni do płaszczyzny stołu.
Detskaja_mebel_svoimi_rukami-05
Teraz, wiele tabel są regulowane nóżki wysokość – to jest bardzo ważne, aby utrzymać prawidłową postawę ucznia. Zalecane przez pediatrów, wysokość stołu powinien być taki, że dziecko, kładąc łokcie na stole, palce mogą łatwo dotrzeć do świątyń. Jeśli stół jest mały, uczeń opiera się na jego organizmu, co prowadzi do skrzywienia kręgosłupa (kifozy). Ale jeśli tabela jest zbyt wysoka, to dziecko musi siedzieć w napięciu z uniesionymi łokciami. To prowadzi do zwiększonej krzywizny lordozy kręgosłupa lędźwiowego (zmęczenie) i wzrosła w klasie.

Według specjalistów z pracowni projektowej “Pinokio”, klasyczne biurko lub urząd nie może jednoznacznie uznać za najlepsze rozwiązanie dla ucznia w miejscu pracy. Po tym wszystkim, w tej tabeli, co do zasady, nie jest wystarczająco dużo miejsca dla sprzętu komputerowego i biurowego. Bez inteligentnej elektronicznej maszyny nowoczesne nastolatki nie robią żadnych badań lub w czasie wolnym. Szerokość blatu, co do zasady, nie jest wystarczające, aby pomieścić nawet płaski monitor LCD w bezpiecznej odległości od oczu dziecka (60-70 cm). Dlatego jako rozsądny kompromis lepiej wybrać biurko komputerowe z ergonomicznym kształcie litery T górze. W rzeczywistości mamy dwa połączone miejsc pracy, które pozwalają dziecku się czytać i pisać, a praca na komputerze.

Nowoczesny komputer tak dobrze, jak obecność licznych półek i szafek, gdzie można umieścić ołówki, długopisy, zeszyty, albumy. I, oczywiście, nie można zrobić bez półki na zawiasach lub stojaki na książki.