Jak pomóc dziecku pozbyć się kompleksów?

2

Jak pomóc dziecku pozbyć się kompleksów?

Z naszego artykułu dowiesz się, jak pomóc dziecku radzić sobie z kompleksami psychologicznymi.

– Obecność dyktatury w grupie.

W wieku 7-13 lat dziecko ma ochotę być jak wszyscy jego rówieśnicy. W końcu, jeśli dziecko ma swoją indywidualność: angażowanie się w oryginalną muzykę lub kreatywność, ma inny wygląd, wtedy zespół dziecięcy odrzuci go i stanie się „wyrzutkiem”, „potknięciem kamienia” rówieśników.

W zespole dziecięcym nie ma zwyczaju bycia sprytnym lub okazywania niepokoju, każdy powinien postępować tak, jak jest w zwyczaju w grupie. Dlatego w tym wieku dzieci są pierwszymi oznakami kompleksów psychologicznych. Jeśli jego hobby lub on sam nie pasuje do grupy, dziecko może stać się nieśmiałe i nieśmiałe, aby nie został całkowicie odrzucony.

– Akceptacja twojej indywidualności.

Według znanego psychologa konieczne jest przekonujące wyjaśnienie dziecku grzechotki i gryzaki dla niemowląt, że jego odmienność względem innych dzieci jest główną zaletą i wyróżniającą się osobowością. Dla przykładu, często możesz przypomnieć mu, jak sprytnie pogodził się z kłótniami dzieci, jest ceniony jako dobry przyjaciel i uczciwa osoba, dobrze gra na skrzypcach lub rysuje.

Przypomnijmy ludzi obdarzonych indywidualnością i różniących się od stereotypów narzucanych przez telewizję, reklamę lub ich rówieśników.

Zanim przekonasz dziecko o czymś i bycie usłyszanym, musisz zrozumieć, jak funkcjonuje jego grupa, na czym opierają się jej poglądy. W końcu czasem wpływ grupy jest znacznie większy niż słowa rodziców. I dlatego czasami trzeba słuchać życzeń dziecka i nie mówić o jego hobby, aby nie narażać go na prześladowania.

Rodzice muszą dołożyć wszelkich starań, aby wychować harmonijnie rozwinięte dziecko. Tak, że poszedł do sportu, wiedział, jak komunikować się z przyjaciółmi, nie wahał się rozwijać i ćwiczyć, znajdując w tym swoją siłę i indywidualność. Wtedy, z pewną osobowością lub różnicą grzechotki i gryzaki dla niemowląt, dojdzie do pewności siebie jako osoba dorosła.

– Posłuchaj życzeń dziecka.

Czasami życzenia dziecka mogą przynieść więcej korzyści niż silne rekomendacje rodziców. Na przykład: dziewczynka cierpi na niski wzrost i brzydką twarz. Zajęcia w kręgu teatralnym jeszcze bardziej wzmocniły jego kompleksy. Ale jasne, jasne ubrania młodzieżowe, które chciała kupić, lubiła w swoim kręgu i zaczęła zachowywać się pewniej.