Hiszpanie wygrali piąty Puchar Davisa, Nadal zdecydował

SEVILLA. Hiszpańskie tenisistki stały się po raz piąty w historii zwycięzców reprezentatywnych drużyny Davis Cup mężczyzn. Po początkowym niedzielnym fakt single wyniku w finale na glinie w Sewilli Argentyny 3: 1.

Decydujący trzeci punkt dla Hiszpanów w wyprzedanym opieki Olympic Stadium Rafael Nadal, który w porywającej walce jednostek zespołu mimo słabszego wprowadzenia pokonał Juan Martín del Potro po ponad czterech štvorsetovej Bitwa 1: 6, 6: 4, 6 1 i 7: 6 (0). Piąta zysk Davis Cup korzystających hiszpański. Zobacz galerię zdjęć & gt; & gt; Nie działa lub czwarta próba

Argentyńczycy byli nawet na czwartym próba nie powiodła się, aby uzyskać pożądaną „salaterki”.Trzy lata temu w domu w Mar del Plata im cenne trofeum tylko wiał Hiszpanów, którzy następnie wsiadł bez Nadal. Ameryki Południowej nie udało nawet w dwóch poprzednich finałach w 2006 i 1981 roku

hiszpański zespół wygrał przeciwnie, stolicy Andaluzji trzeciego triumfu Puchar Davisa w ciągu ostatnich czterech lat.Wygranej podopieczni smugowe kapitana Alberta Costu został przerwany w ubiegłym roku w Belgrade Arena Serbów w środku numer jeden na świecie Novak Djokovic.

Nadal cieszył się w Sewilli zysku z trofeum Pucharu Davisa w 2004 roku, dwa lata temu w Barcelonie, decydujący przyczyniły się do sprawnego zwycięstwa nad czeskim.

Nadal po zwycięstwie nad del Potro snucie satysfakcji. „Wygrać Puchar Davisa w domu jest najpiękniejszy koniec sezonu, co tenisista można sobie wyobrazić. Dziękuję fanom w Sewilli za stworzenie wspaniałej atmosfery. Przed takim kontekście, nigdy nie grał, to było coś niesamowitego. Początek meczu z Del Potro był bardzo skomplikowane.Jednym punktem zwrotnym było wprowadzenie drugim secie, kiedy stracił administrację, ale odpowiedziałem rebrejkom, co bardzo mi pomogło i dał dużo siły do ​​dalszej mecz, „powiedział Nadal w pierwszym wywiadzie tuż przy sądzie.

wielka radość była hiszpański kapitan Albert Costa. „było o wiele trudniejsze finały dwa lata temu przeciwko Republice Czeskiej, gdzie możemy prowadzić już 3: 0 po deblu. Nadal i del Potro wykazać fantastyczny tenis dziś i potwierdził, że to się dzieje należą do absolutnej światowej czołówki. Po pierwszym secie I Rafe powinni próbować podejść do sądu i grać agresywnie. Zmiana taktyki działało. Rafa Rafa jest po prostu odzyskać dwa punkty, potwierdzając swoją pozycję jako lidera zespołu. „Obrona bez Nadal

Rafael Nadal w sezonie w zespole Davis Cup Hiszpanii 2012 pojawia.Z tego powodu, opisał nacisk na Igrzyskach Olimpijskich w Londynie. „Uważam, że to niemożliwe, w roku olimpijskim”, powiedział Nadal rozpoczyna Komentując przeciwko Davis Cup w 2012 roku i dodał, że mimo jego nieobecności jest postrzegana jako hiszpański re poszukiwacz trofeum.

Hiszpanie rozpocząć 10 lutego do 12 w 1 runda kwalifikacyjna domu GROUP World przeciwko kazachski.

Były lider światowych rankingach Nadal, obecnie drugi w rankingu, był w zwycięskiej drużyny w finale po raz trzeci. W 2008 roku występuje w argentyńskim Mar del Plata, radował się już w sezonie 2004 i 2009.Po raz pierwszy jednak dotarł do decydującej trzeci punkt. Hiszpania – Argentyna 3: 1

Nadal raz w pojedynku otwarcia GEME z Del Potro przerwał podawanie Argentínčanovo, ale zwycięzca US Open w 2009 roku, a następnie zaczął pokazywać wielka ofensywa w tenisa, wygrał sześć meczów z rzędu i otwarcie ustawić, aby uzyskać wyraźny na ich korzyść.

Na początku drugiego aktu było del Potro po szybkim kontrataku prowadzą 1: 0, ale Nadal natychmiast odparował z kolei, który był jednym z kluczowych momentach meczu. Hiszpan zdobył zaufanie uderzenia rozpoczął więcej punktów od strasznych forehand i po ucieczce w dziesiątym GEME stał drugi zestaw jego zdobycz.

Nadal mam na koniu oraz w trzecim secie pozwoliła Jinx Del Potro tylko jeden gem.W czwartym akcie, miał sześć czasie dwukrotnie Roland Garros mistrz nurkowania na swoim koncie, nie raz, ale nie mógł go zatwierdzić, a po dalszej utraty zgłoszenia w ósmym GEME spływu 3: 5 „Antukový king”, ale w ciągu najbliższych minut, walczył z powrotem i zmusić tie-break, który wyraźnie zdominowany.

Przy wyniku 6: 0 przekształcony po wygranej forhend na własnym warsztacie pierwszym momencie meczu i przypieczętował triumf hiszpańskich barwach. Przegląd mediów: