Czeski zespół w ćwierćfinale zaprosi krajowy Kanada, Słowacja jedzie do Szwecji

Czeska drużyna hokeja na lodzie w ćwierćfinale play-off Mistrzostw Świata graczy poniżej 20 lat będą rywalizować w nocy z poniedziałku na wtorek od 2:00 CET z domowej Kanadzie. Słowacja czeka na zwycięzcę pojedynku z podstawowej grupy A, gdzie grali Czechów, Szwecja. Dania będzie konkurować z Rosji i Stanów Zjednoczonych, zwycięzca grupy B w Toronto, mierzyć siły ze szwajcarskim.

Trener rywali oddziały James Peter, którzy będą walczyć w półfinałach wielkim faworytem, ​​postanowił ostateczne wyniki meczów w grupach. Natomiast czeski zespół przebywał na ostatnim trzecim miejscu w grupie A dzięki Montrealu tytuł obrońców Finów i ich zwycięstwo na Szwajcarów 2: 0, Amerykanie wygrał Derby granicą oczekiwać 3: 1 a lewo Kanadzie za drugie miejsce.Słowacy skazany na pojedynek ze Szwedami pokonaniu 0: 2. Rosja

Finowie, którzy już nie mógł uniknąć serię retencji przeciwko Łotwie, dostał pod kierunkiem trenera Jussi Ahokas, który grał już w turnieju otrzymuje po ostatnim meczu Jukka Rautakorpiho , Po trzech porażkach ciasne zeszłoroczny mistrz tworzył je w sukces, dzięki dwóm bramkom w drugim okresie. Finowie outshot ich rywal wysoką 51:17.

Amerykanie, przed 18,584 widzów zdecydować na sukces povedeným początku, kiedy czas już doprowadziło 6:04 2 0. Kanadyjczycy, którzy są chętni, by odpokutować za eliminacji zeszłorocznej w ćwierćfinale, a następnie, podczas gdy jego rywal dostał miejsca pod dużą presją, ale zmniejsza się do połowy meczu przed power play pięciu do trzech.Amerykanie jednak po zaledwie czterech minut odpowiedź i dzięki doskonałym chytajícímu Joseph Woll wyniku zatrzymanego.

Rosjanie grał Słowaków bezpośredniego pojedynku o trzecie miejsce w grupie, a tym samym szansę na głównej fazie playoff znacznie přívětivějšího rywal Dania, która zakończyła w „Czech” grupy A zaskakującą sekundę. Sborno wyrazili przewagę w pierwszej połowie power play przed meczem w 50. minucie, a następnie potwierdzone Jakov Trienin zwycięstwo

17:00 na utrzymaniu – 1 mecz. Finlandia – Łotwa (Montreal)
19 : 00 ćwierćfinały: Dania – Rosja (Toronto)
21:30 ćwierćfinały, Szwecja – Słowacja (Montreal)
23:30 ćwierćfinale. USA – Szwajcaria (Toronto)

02:00 Quarterfinal Kanada – Cr
23:30 do utrzymania – 2Mecz Łotwa – Finlandia

Szwecja – Czechy. 5: 2 (3: 0, 1: 0, 1: 2)
Cele i nagrań: 1. Asplund (Ahl Pettersson) 9. Dahlén (Asplund A. Nylander) 17. Wygląd (Karlström, Bernhardt) 38. Dahlén (Karlström) 44. Dahlén (A. Nylander, Kylington) – 54. zawiesinę D. (Kurovský) 58. Hronek (szlam D. człowiek F). Sędzia: Sheva (USA) Sidorenko – Goljak (zarówno bielu.) Haurum (DEN.). Bez 7: 5 Zastosowanie: 2: 1 docelowa +6.259-gie

Finlandia – Szwajcaria 2: 0 (0: 0, 2: 0, 0: 0)
Cele i zapisów: 25-te Räsänen (Vesalainen, Tolvanen) 34Tolvanen (Saarijärvi, Räsänen). Sędzia: Burchell (USA), Linde – Dahmen Suchanek (Czechy) (oba Swe.). Bez 1: 4 Zastosowanie: 1: 0TH docelowa 4013th

US – Kanada 3: 1 (2: 0 1: 1 0 0)
Cele i zapisów: 5. bieli (Greenway Keller) 7. Greenway (Keller McAvoy) 34. Bracco (Lindgren szlaku) – 29 Chabot (D. Strome, Barzal). sędzia Salonen (Finlandia). Stricker – Fluri Palej (ros.) (Oba Švýc.). Bez , 6, 8, ponadto Kunin (USA) przez 5 min. a do końca gry. Zastosowanie 2: 1 docelowa 18584.

Rosja – Slovakia 2 0 (0: 0, 1: 0, 1: 0)
Cele i zapisów: 30-ci Gurjanov (Kvartalnov, Karnauchov) 50thTrenin (Urakov, Bielajew). sędzia SIR (CR), Rohatsch – Kohlmüller (zarówno GER) Vanoosten (Kan.). Bez 2: 3- Zastosowanie: 1: 0TH docelowa 5.269-ci