Butelki dla dzieci. Wybieramy łóżeczko.

Najważniejszym meblem w pokoju dziecka jest miejsce do spania, to może być zarówno pojedyncze, jak i dla dzieci sofa. Dziś porozmawiamy o tym, jak wybrać łóżeczko dla dziecka i na co zwrócić uwagę przy wyborze butelek.

Zacznijmy od tego, że wszystkie łóżka umownie można podzielić na trzy kategorie:

1. Łóżeczka dla niemowląt

Łóżeczka dla niemowląt wyposażone w wysokim rantem, aby dziecko nie wypadło, czasami łóżeczko jest zainstalowany na specjalne płozy, jak bujanym fotelu. Do wyboru materiału, z którego będą wykonane butelki dla dzieci, musimy podejść ze szczególną odpowiedzialnością, dając pierwszeństwo naturalne materiały, bezpieczne dla zdrowia. Dla dzieci łóżeczka najlepiej użyć drewna.

2. Łóżka dla dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym.

Tutaj można już niczym nie ograniczone w wyborze, chyba, że wielkości pokoju. Jeśli masz dwójkę dzieci, najlepiej wybrać piętrowe łóżko i pomyślałem, i oszczędza miejsce i dzieciom zabawy. Najprawdopodobniej są one jeszcze i walczyć będą o prawo spać na górze. Nowoczesne, modułowe butelki oferuje nowe możliwości: łóżko może znajdować się na górnej kondygnacji, a na dole, zamiast łóżka, znajduje się biurko. Lub do kompleksu z dwóch łóżek przyłącza się kompleks sportowy meble dla dzieci – drabinki, obręcze, huśtawka i tak dalej. Łóżko dla nastolatka może połączyć się z szafę lub stolik nocny. Wybierając butelki dla dzieci tego typu, nie zapomnij o bezpieczeństwo twojego dziecka! Tak, jeśli chodzi o piętrowym łóżku, górna kondygnacja musi być ogrodzony wysokimi wytrzymałe zderzaki, najlepiej obite wewnątrz miękką szmatką. Schody tak samo musi być solidny i wytrzymały, dobrze, jeśli będzie ona wyposażona w poręcz. Najlepszym rozwiązaniem mocowania drabiny – z boku, dzieci nie będą kolidować ze sobą.

Kategoria: butelki dla dzieci

3. Nastoletni łóżka (chociaż młodzież najczęściej stawiają dorośli łóżka).

Dla nastolatków rodzice zazwyczaj stawiają proste łóżka i pojedyncze łóżka dla dzieci. Jeśli twoje dziecko lubi wygodnie rozciągnąć się w poprzek łóżka, a wzrost już przeszkadza mu to w tym, to najlepszym rozwiązaniem w małym pokoju będzie korzystanie składany kanapy, czy fotele. Obecnie istnieje wiele odmian: kanapa-książka dla dzieci sofa, rozkładana do przodu, sofa i wiele innych. Meble dla dzieci, którą można rozłożyć, rozwiąże twój problem na wiele lat, uwalniając cię od konieczności zakupu nowego łóżka dla dzieci dorosłymi.

Problem wyboru mebli dziecięcych zdecydowaliśmy, teraz porozmawiajmy o komfortowy sen twojego dziecka, czyli o tym, jak wybrać materac.

Materac powinien być hipoalergiczny, wykonany z ekologicznych materiałów. W ostatnim czasie cieszą się materace, pełne algi, włókna kokosowego wiórów, bawełny, puchem, lub nawet zwykłego słomą. Jeśli już o możliwości sprzedam ekologiczny materac nie, to podejdą i materiały syntetyczne, takie jak pianka poliuretanowa.

Na koniec pozostało tylko powiedzieć o materiały, z których mogą być wykonane meble dla dzieci.

Łóżka dla dzieci i młodzieży zazwyczaj wykonywane są z płyty WIÓROWEJ lub litego drewna, rzadziej są metalowe (stalowe) łóżeczka.


Najbardziej trwałe są łóżka dla dzieci, wykonane z drewna – to może być jesion, sosna, olcha, brzoza i inne. Naturalne drewno jest trwałym materiałem i nie wywoła alergii u dziecka.